ART / Etchings etc / Colour etching 13557004
nr 1355 7004
C Göran Karlsson
(f. 1944), Sverige
C Göran Karlsson (b. 1944), Sweden. "Bugatti". Signed, dated -79, bär dedikation. Unframed, etsning + handkolorering, sheet: 31, 5x56 cm,
COLOUR ETCHING, "Bugatti". Signerad, daterad -79, bär dedikation. Oramat löst blad, etsning + handkolorering, bladets mått: 31,5x56 cm
C Göran Karlsson, born 1944, Swedish painter, graphic artist and sculptor.
1500
SEK 1500
Monday October 19 2020
at 19:09:10
1.000 kr
1.200 kr
1.300 kr (Robot)
1.400 kr
- Thema-auction
Oct 19
Read more about Grafik
C Göran Karlsson
Read more about C Göran Karlsson